Przedsięwzięcie inwestycyjne pn.: "Budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu we Włocławku przy ulicy Cienistej" to kolejna inwestycja mieszkaniowa Spółki, dzięki której powstaną nowe lokale mieszkalne wchodzące do zasobu mieszkaniowego Gminy Miasto Włocławek.
Przedmiotowa inwestycja będzie realizowana przy ul. Cienistej we Włocławku na terenie działek o numerach ewidencyjnych 9/5 i 10/2 KM 16 MICHELIN o łącznej powierzchni 1,6254 ha. Zgodnie z Uchwałą Nr XXI/73/2016 Rady Miasta Włocławek z dnia 23 czerwca 2016 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Włocławek dla obszarów położonych w rejonie Al. Jana Pawła II, ul. Skrajnej, ul. Mielęcińskiej, ul. Letniej, ul. Kaletniczej i Zakładu Karnego oraz ul. Cienistej, ul. Wilgi, ul. Łubinowej i ul. Ustronnej – teren pod analizowaną zabudowę oznaczony został jako 13 MN/MW/U.
Planowana jest budowa trzech budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Budynki będą sześciokondygnacyjne z jedną kondygnacją podziemną i pięcioma nadziemnymi. Dwa budynki pięcioklatkowe i jeden budynek z trzema klatkami schodowymi. W sumie planuje się utworzenie ok. 195 lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej od 26 m2 do ok. 75m2, które będą stanowiły zasób komunalny Gminy Miasto Włocławek. W kondygnacji podziemnej planuje się wykonanie komórek lokatorskich w ilości jedna komórka na jeden lokal mieszkalny. Ponadto piwnice będą posiadały pomieszczenia teletechniczne, porządkowe oraz pomieszczenia rowerowni. Wszystkie lokale mieszkalne zostaną oddane do użytkowania „pod klucz”. Oznacza to, że zostaną zamontowane w nich wszystkie instalacje oraz urządzenia grzewcze i sanitarne oraz kompletne oświetlenie wraz z oprawami oświetleniowymi. Ściany będą wykończone gładzią i pomalowane, a na podłogach ułożone będą płytki i panele, oczywiście zamontowane będą również drzwi wewnętrzne, grzejniki i parapety. Ponadto, z uwagi na skorzystanie z bezzwrotnego dofinansowania z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych inwestycji, mieszkania zostaną wyposażone w szafkę ze zlewozmywakiem i baterią zlewozmywakową oraz kuchenkę indukcyjną czteropalnikową wraz z piekarnikiem elektrycznym.
Z uwagi na brak infrastruktury ciepłowniczej planuje się wyposażenie budynków w instalacje fotowoltaiczne wspomagające system pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach. Wokół budynków planowane jest wybudowanie dróg wewnętrznych wraz z miejscami postojowymi w ilości 100% w stosunku do ilości mieszkań. Ponadto planuje się wykonanie placu zabaw wraz z siłownią oraz elementami małej architektury. Z uwagi na warunki techniczne konieczne będzie wybudowanie stacji podnoszenia ciśnienia wody użytkowej (hydroforni) w pomieszczeniu technicznym każdego budynku w piwnicy.
Planowana do uzyskania powierzchnia użytkowa mieszkań PUM ≈ 10.300 m2
Realizacja zadania planowana jest na lata: 2024 – 2027.
Najważniejsze dane dotyczące omawianego projektu.